Blog > Komentarze do wpisu

Metoda małych kroków- kwiecień (190 km)

bieganie_1_of_11

banner

endo_4

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla siebie ? Kiedy spojrzałeś w lustro, znowu dostrzegłeś kilka nadprogramowych kilogramów, które od dawna są Twoim utrapieniem i postanowiłeś z nimi zawalczyć ? I kiedy zrealizowałeś swoje noworoczne postanowienia ?

Ja jakoś nigdy nie snułam dalekosiężnych planów, nigdy też nie robiłam listy noworocznych celów. Ten rok jest jednak inny. Urodziłam drugie dziecko i nie mogąc zaakceptować do końca siebie, o czym wspominałam we wpisie jak przebiegłam swoje pierwsze 5 km w życiu, na początku lutego stwierdziłam, że najwyższa pora zrobić coś dla siebie. Najpierw postanowiłam, że w 2015 roku przespaceruję z Małą co najmniej 1000 km. Później doszłam do wniosku, że w końcu zacznę też biegać.

Realizację tego przedsięwzięcia rozpoczęłam 6 kwietnia br., nie obiecując sobie zbyt wiele i nie zastanawiając ile kilometrów uda mi się przebiec. Po kilku dniach doszłam jednak do wniosku, że zaczyna mi to sprawiać taką radość, iż do końca roku muszę dać radę przebiec choćby 500 km. Wierzę, że łącznie 1500 kilometrów, które zaplanowałam na najbliższe miesiące, pozwoli mi w miarę wyrzeźbić sylwetkę, a tkanka tłuszczowa zostanie wyparta przez mięśnie. 

Tak naprawdę plan zaczęłam realizować dopiero w kwietniu. I to też nie od początku, gdyż pierwsze dni spędziłam w domu z chorą starszą Córką. Łapiąc jednak biegowego bakcyla już po kilku dniach stwierdziłam, iż w kwietniu muszę przebiec co najmniej 50 km. Nie będę jednak udawać, że nie miałam chwili zwątpienia. Przez kilka dni nie mogłam biegać, gdyż nie miałam z kim zostawić młodszej Córki, co zupełnie wybiło mnie z rytmu i sprawiło, że cel zaczął się oddalać. Na szczęście ostatni tydzień kwietnia pokazał, że chcieć to móc.

kwiecien_11

kwiecien_21

kwiecien31

Biegałam i chodziłam w swoim rytmie. Nie przesadzając ze zbyt intensywnymi treningami, postawiłam na budowanie wytrzymałości i walkę przede wszystkim o kilometry, a nie szybkość. Na to drugie jeszcze będę miała czas.

W kwietniu przebiegłam 54 kilometry i przespacerowałam 139 km. Łącznie na własnych nogach pokonałam więc ponad 193 km. Dodam tylko, że na sumę przespacerowanych kilometrów składają się tylko te spędzone w towarzystwie co najmniej młodszej Córki. Nie rejestruję wyjść na spacer i samotnych wypadów. Wynik więc chyba nie jest taki zły :)

Poniżej trochę statystyk z kwietnia:

Pierwsze 5 km przebiegłam 6 kwietnia 2015 r. w czasie - 38m:25s.

9 kwietnia poprawiłam swój rekord 1 km na- 6m:14s.

12 kwietnia poprawiłam swój rekord 5 km na - 34m:12s.

21 kwietnia poprawiłam swój rekord na 3 km osiągając czas 19m:55s.

23 kwietnia kolejny raz poprawiłam swój rekord życiowy na 5 km pokonując je w czasie 31m:17s.

26 kwietnia poprawiłam swój rekord 1 km na 5m:38s oraz 3 km na 17m:53s.

28 kwietnia przebiegłam swoje pierwsze 10 km, ale o tym więcej już wkrótce...

 

Po niespełna miesiącu biegania bez większej taktyki uznałam jednak, że pora postawić sobie realne plany na maj. Wiem, że jeśli powiem o nich głośno, a raczej napiszę :P, na pewno uda mi się je zrealizować.

Do wykonania w najbliższym miesiącu jest 5 km w czasie poniżej 30 min. oraz 10 km w czasie krótszym niż 1h:05m:00s. 

Planuję także przebiec co najmniej 80 km (marzę o 100, ale realnie oceniam szanse na 80). Przespacerować chciałabym 150 km, choć mam cichą nadzieję, że uda się jednak więcej. 

A jak Wasze plany na nadchodzące dni ?

 

Pozdrawiam,

Bernadetta 

środa, 06 maja 2015, bernadettap
Komentarze
2015/05/06 20:17:00
Gratuluję wyników. Chyba złapałaś bakcyla ;). Moje bieganie dopiero w powijakach i chyba nie ma się jeszcze czym chwalić. Próbuję jednak i mam coraz więcej radości z powrotu do ćwiczeń. Polecam książkę Bieganie metodą Galloway'a. Samo czytanie dodaje punkty do motywacji
Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.
-
2015/05/06 20:33:52
aga707memnon fakt, bakcyla złapałam i to mega :) A za książką muszę się rozejrzeć. Co prawda coś o tej metodzie słyszałam, ale chętnie zgłębię temat.
Pozdrawiam i życzę dużo motywacji do treningów,
Bernadetta
Smaczneblogi.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Blogi